wtorek, 11 listopada 2014

Kto się stęsknił za kopytami?

Niestety, jestem chaotyczna i mój blog to mieszanka niewybuchowa. Sorry ;) 
Dziś wpis koński. 
Młody miewa się dobrze, rozdęty po zarobaczeniu brzuch jest coraz mniejszy. Enzo rośnie i dzięki temu jego tyłek nie jest już tak wysoko jak miesiąc temu. Z uwagi na ten intensywny wzrost (co zaskakuje, bo konie rosną niedługo po kastracji i raczej w lecie, a tu tymczasem jajca ucieli w kwietniu i do tego idzie zima), Młody nie pracuje pod siodłem. Lepiej żeby się chłopak ustabilizował. Asia pracuje z nim z ziemi. 

Nie maiała baba kłopotu, to se konika kupiła...

Panienek z okienka


Przyjechałam na malowniczą podwarszawską wiochę i się zaczęło. Enzo musiał znosić cierpliwie cały dzień zabiegów okołokońskich. Biedny ma pecha, bo trafił na dwie estetki. Musiał znosić przymierzanie czapraków, ochraniaczy, siodeł i ogłowi. Przycinanie grzywy i grzebanie w kopytach (po ciemku więc zdjęć niet).

Jeden z czapraków (adamant granat - Caball)


A propos kopyt.

Lewy przód ma tendencje do sztorca, prawy do wyjeżdżania do przodu. Strzałki do rozbudowy. Generalnie w porównaniu do przeszczepów Andaluzji, kopyta Enzo to bajka. Normalnie aż nie mogę uwierzyć jakie te kopyta (w porównaniu do andaluzjowych) są ładne.

lewy przód, ten z tendecją do sztorcowego kopyta, widać że piętki są dość wysokie

prawy przód, kąty wsporowe położone

lewy przód, strzałka lekko gnije, widać że kopyto chce się obniżyć (co uczyniłam), trzeba było też wyrównać wysokość kątów wsporowych

prawy przód, strzałka lepsza, głównie dlatego że kopyto ma położone kąty wsporowe (strzałka ma większy kontakt z podłożem)

lewy przód, kopyto do skrócenia i obniżenia

prawy przód, kopyto do obniżenia, cofnięcia kątów sporowych i do skrócenia

prawy przód

lewy przód

i wszystkie kopyta wraz z koniem

2 komentarze:

  1. pomimo sumiennego przeczytania wszystkich kopytowych (kopycich? :P) postów, nadal mówisz dla mnie kompletną chińszczyzną, nie mniej jednak cieszę się że Enzo dobrze się chowa, a Ty masz radochę, oby tak dalej ^^

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dzielna jesteś! muszę jakoś usystematyzować wiedzę...

      Usuń