sobota, 11 maja 2013

1 dzień diety warzywno owocowej

Relacja z pierwszego dnia (piątek).

Od czwartku nawiedził mnie ból głowy (cierpię na migreny). W piątek (1 dzień WO). Ból głowy nasilił się bardzo. Po południu zjadłam paracetamol i trochę pomogło. Dziś już nieco lepiej. Dietę trzymam. Głowa mniej boli, i nie mam już mdłości (efekt migreny). Mam nadzieję że kiedy nadejdzie kryzys ozdrowieńczy (bo to teraz to była reakcja organizmu na obcięcie kalorii - tak myślę), to dam radę bez tabletki.

Wczoraj zjadłam:
sok z 2 jabłek, 2 marchewek, 2 buraków, ćwiartki selera
miseczkę zupy krem z brokuła
4 surowe papryki
2 jabłka
sałata w liściach

Waga wyjściowa 62 kg

Zasady diety*

"Przez okres od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od wskazań, zaleca się dietę opartą na warzywach nisko skrobiowych, takich jak na przykład: korzeniowe (marchew, buraki, seler, pietruszka, rzodkiew), kapustne (kapusta, kalafior, brokuł), cebulowe (cebula, por, czosnek), dyniowate (dynia, kabaczek, ogórki), psiankowate (pomidor, papryka), liściaste (sałata, natka pietruszki, zioła).

Równocześnie można spożywać niskocukrowe owoce takie jak: jabłka, grejpfruty, cytryny i nieduże ilości jagód.

Szczególnie cenne są zielone soki, które pochodzą z zielonych pędów roślin. Są one bogatszym źródłem bioaktywnych składników niż korzenie, posiadają chlorofil, którego budowa chemiczna jest podobna do hemoglobiny, mają aktywne enzymy, które oczyszczają, odtruwają, odnawiają krew, ułatwiają trawienie, alkalizują, dostarczają tlenu, energii, witamin i minerałów w najlepiej przyswajalnej postaci. Przykłady zielonych pędów na soki: natka pietruszki, seler naciowy, botwina, mniszek, pokrzywa, szczaw, szpinak, brokuł, kapusta, sałata, kiełki lucerny, trawa z pszenicy.

Warzywa i owoce można jeść na surowo, w postaci surówek, zup warzywnych przyprawianych ziołami, warzyw duszonych, pieczonych.
Wśród napojów poleca się picie: wody, soków warzywnych i owocowych, herbat owocowych lub ziołowych, kompotów bez cukru, wywarów z warzyw. W czasie kuracji nie należy spożywać żadnych innych pokarmów jak np. chleba, kasz, oleju itp. Również nie należy pić kawy, mocnej herbaty, alkoholu, ani palić papierosów. "

*cytat pochodzi z oficjalnej strony dr Dąbrowskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz